ЦЕНТР БАНК╤ВСЬКОГО АУДИТУ
аудиторська ф╕рма
Укра╖на 02002, м. Ки╖в, вул.Расково╖,15
код 23520140
тел.516-52-29 л╕ценз╕я © 001283


Аудиторський висновок

за результатами перев╕рки р╕чно╖ ф╕нансово╖ зв╕тност╕
Товариства з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю
"Сх╕дно-промисловий комерц╕йний банк" за 2001 р╕к

Зг╕дно з договором N 26-11/2001 вiд 26.11.2001 року м╕ж аудиторською ф╕рмою "Центр банк╕вського аудиту", в особi директора Малюково╖ I.О., та Товариством з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю "Схiдно-промисловий комерцiйний банк", в особi голови Правл╕ння Скр╕пн╕к Н.О., проведено аудит поданого нижче балансу банку станом на 1 с╕чня 2001 року та пов'язаних з ним зв╕т╕в про ф╕нансов╕ результати, про власний кап╕тал та про рух грошових кошт╕в за 2001 р╕к.

В╕дпов╕дальн╕сть за зазначену ф╕нансову зв╕тн╕сть несе кер╕вництво банку.

Ми в╕дпов╕да╓мо за надання висновку щодо ц╕╓╖ ф╕нансово╖ зв╕тност╕ на п╕дстав╕ проведеного нами аудиту.

Аудит проведений в╕дпов╕дно до вимог Закон╕в Укра╖ни "Про банки ╕ банк╕вську д╕яльн╕сть", "Про аудиторську д╕яльн╕сть", нормативно-правових акт╕в Нац╕онального банку Укра╖ни та Нац╕ональних норматив╕в аудиту в Укра╖н╕.

Ми планували ╕ проводили аудит таким чином, щоб забезпечити достатню впевнен╕сть у тому, що документи ф╕нансово╖ зв╕тност╕ в╕льн╕ в╕д будь-яких сутт╓вих помилок.

Наш аудит був спрямований на отримання достатньо╖ к╕лькост╕ факт╕в, як╕ б дали нам обгрунтовану впевнен╕сть - загально╖ безпеки, над╕йност╕ роботи банку та ф╕нансових результат╕в.

Аудит м╕стить м╕ркування про найважлив╕ш╕ оц╕нки якост╕ управл╕ння кер╕вництва банку, в╕дпов╕дн╕сть обл╕ково╖ пол╕тики обставинам, в яких банк працю╓, адекватн╕сть в╕дображення у ф╕нансовому та податковому обл╕ку доход╕в та витрат.

П╕д час аудиту зроблен╕ досл╕дження шляхом тестування доказ╕в на обгрунтуванн╕ сум та ╕нформац╕╖, розкритих у ф╕нансовому зв╕т╕, а також оц╕нка адекватност╕ бухгалтерського обл╕ку, внутр╕шнього аудиту та заход╕в контролю банку вимогам чинного законодавства на одержання розумних п╕дтверджень щодо в╕дсутност╕ у ф╕нансов╕й зв╕тност╕ сутт╓вих помилок.

Аудит використовував принцип виб╕рково╖ перев╕рки п╕дтверджень сум та пояснень у ф╕нансов╕й зв╕тност╕.

Протягом 2001 року банк проводив банк╕вськ╕ операц╕╖ зг╕дно з л╕ценз╕╓ю Нац╕онального банку Укра╖ни © 77, в╕дпов╕дно до вимог чинного законодавства Укра╖ни, нормативно-правових акт╕в НБУ ╕ внутр╕шн╕х положень банку.

Економ╕чн╕ нормативи банк виконав з запасом, резерви для в╕дшкодування можливих втрат за кредитними операц╕ями сформован╕ в повному обсяз╕, протягом року безумовно виконувались вимоги Нац╕онального банку Укра╖ни щодо формування обов`язкових резерв╕в тощо.

З метою передбачення та м╕н╕м╕зац╕╖ ризик╕в банк проводив зважену кредитну та процентну пол╕тику, зд╕йснював системний анал╕з ╕ поточний мон╕торинг кредитних операц╕й, вимагав достатнього та л╕кв╕дного забезпечення кредит╕в, узгоджував активи та пасиви за терм╕нами залучення ╕ розм╕щення грошових кошт╕в за балансом в ц╕лому.

У 2001 роц╕ показники роботи банку покращились у пор╕внянн╕ з 2000 роком. Величина чистих актив╕в зросла на 50,5%, чистих зобов'язань - на 82,5%. Зр╕с ╕ регулятивний кап╕тал банку - на 26,8%. За п╕дсумками року банк ма╓ позитивний ф╕нансовий результат - 1840,8 тисяч гривень, що на 68,7% б╕льше, н╕ж у 2000 роц╕.

У ц╕лому, минулий р╕к для банку був довол╕ вдалим, доходн╕сть банку була значно вища, н╕ж у середньому в банк╕вськ╕й систем╕.

Внутр╕шн╕й аудит зд╕йсню╓ться профес╕йно, в╕дпов╕дно до нормативно-правових акт╕в Нац╕онального банку Укра╖ни та Нац╕ональних норматив╕в аудиту в Укра╖н╕.

Ми вважа╓мо, що проведена нами перев╕рка да╓ достатн╕ п╕дстави для нашого висновку.

Ф╕нансова зв╕тн╕сть станом на 01.01.2002 в ус╕х сутт╓вих аспектах достов╕рно та повно в╕добража╓ ф╕нансовий стан банку.

Р╕вень регулятивного кап╕талу в╕дпов╕да╓ вимогам Нац╕онального банку Укра╖ни, його розм╕р достатн╕й для виконання як зобов`язань, так ╕ активних операц╕й банку.

Формування резервного фонду в╕дпов╕да╓ вимогам чинного законодавства.

Ф╕нансовий стан стаб╕льний, банк л╕кв╕дний та платоспроможний.


Директор аудиторсько╖ ф╕рми
"Центр банк╕вського аудиту" ╤.О.Малюкова

Л╕ценз╕я сер╕╖ АБ ©001283
в╕дпов╕дно до р╕шення АПУ
в╕д 17.01.96 ©1269 та в╕д 24.12.99р. ©24


Орс╕к Св╕тлана Михайлiвна, головний спец╕ал╕ст з внутр╕шнього аудиту

(0642)58-05-84