МОНЕТИ УКРА╥НИ

Монети, що карбуються сьогодн╕ в Укра╖н╕, не т╕льки в╕дображають ╕стор╕ю народу, але й розпов╕дають нащадкам про встановлення державност╕ кра╖ни, кращих прац╕вник╕в нац╕╖ ХХ-ХХ╤ стол╕ть. Для тако╖ молодо╖ держави, як наша, це дуже актуально. Фактично вперше за багатов╕кову ╕стор╕ю ми одержали могутн╕й зас╕б для репрезентац╕╖ та популяризац╕╖ л╕топису нац╕╖. У вересн╕ 1996 року в Укра╖н╕ в╕дбулася грошова реформа. В об╕г було введено нову нац╕ональну валюту ╕з традиц╕йною назвою - гривня.

7 травня 1995 року в об╕гу з'явилася перша юв╕лейна монета Укра╖ни.

Кожна укра╖нська монета, випущена в об╕г Нац╕ональним банком Укра╖ни, - це передус╕м символ державност╕, що викону╓ функц╕ю над╕йного ╕нструменту товарно-грошових в╕дносин. ╤ незалежно в╕д того, пам'ятна це монета, юв╕лейна або масового об╕гу, вс╕ вони ╓ д╕йсним плат╕жним засобом нашо╖ кра╖ни ╕ використовуються при розрахунках за ном╕нальною варт╕стю.

Юв╕лейн╕ та пам'ятн╕ монети, як╕ випускаються з дорогоц╕нних метал╕в - золота, ср╕бла, платини, в╕др╕зняються б╕льш високою як╕стю карбування ╕, природно, мають б╕льш високу ном╕нальну варт╕сть ╕ невеликий тираж.

До Управл╕ння Нац╕онального банку Укра╖ни в Луганськ╕й област╕ надходять скарги про те, що деяк╕ прац╕вники торг╕вл╕, побуту, транспортних ╕ видовищних п╕дпри╓мств в╕дмовляються приймати до платеж╕в в╕д населення юв╕лейн╕ та пам'ятн╕ монети, як╕ ╓ д╕йсним плат╕жним засобом Укра╖ни та обов'язков╕ до приймання без будь-яких обмежень. З ц╕╓ю метою ми повинн╕ ознайомити мешканц╕в област╕ з перел╕ком юв╕лейних монет масового об╕гу.

Перел╕к юв╕лейних та пам'ятних монет, що пропону╓ Вам Сх╕дно-промисловий банк, можна скачати тут. (file:perelik.rtf - 192 Kb)

За дов╕дками чи докладною ╕нформац╕╓ю звертайтесь за телефоном (0642) 58-01-38╤гор Володимирович Дан╕л╕чев, начальник операц╕йного управл╕ння

(0642)58-04-30